• چشم انداز

   

   

   چشم انداز : قرار گرفتن در فهرست شرکتهای برتر بین المللی انرژی ظرف 10سال آینده از طریق تعامل، هم افزائی و استفاده از توان شرکتهای فعال ایرانی و بین المللی

 • ماموریت

   

   

  ماموریت : ایجاد یک شرکت توانمند بین المللی در حوزه های مختلف انرژی از طریق ایجاد، سرمایه گذاری و یا در اختیار گرفتن سهام موثر مدیریتی شرکت های فعال و دارای توانائیهای بالقوه در این حوزه.

 • استراتژی

   

   

  استراتژی : مشارکت و همکاری سازنده و موثر با فعالان بازارهای داخلی و بین المللی انرژی به منظور حداکثر سازی سود و توانمند سازی مجموعه بنیاد تعاون زندانیان در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات تعریف شده به زندانیان و خانواده های آنان از طریق افزایش منابع مالی.

 • حوزه فعالیت

   

   

  حوزه فعالیت : 
  صنعت  نفت و گاز
  صنایع بالا دستی: توسعه میادین، حفاری، اکتشاف، زمین شناسی، خدمات صنایع بالا دستی
  صنایع پایین دستی: ساخت، بهره برداری و سرمایه گذاری در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی، ساخت و سرمایه گذاری واحد های تولید محصولات با ارزش افزوده از محصولات پتروشیمی
  صنعت نیرو
  انرژی های نو
  تحقیق و توسعه در حوزه انرژی های نو و سرمایه گذاری در بخش های سود ده این صنعت از جمله انرژی خورشیدی، زمین گرمایی، بادی و ...
  تجارت و بازرگانی


 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  اموات خود را زیارت کنید که آنها از زیارت شما خوشحال می شوند ، انسان باید حاجتش را بعد از آنکه بر سر قبر پدر و مادرش برای آنها دعا کرد ( از خدا) بخواهد.

   

زنگنه: راه توسعه کشور روشن است

 

 

وزیر نفت با اشاره به اینکه پس از سالها تلاش در دولت های گذشته و بیش از سه سال تلاش مستمر در دولت کنونی، هم اکنون می توانیم تولید بنزین با کیفیت و اکتان بالا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس را جشن بگیریم، گفت: راه توسعه کشور روشن است
به گزارش شانا، مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت، امروز (یکشنبه ١٠ اردیبهشت ماه) در آیین بهره برداری رسمی از فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، با بیان این مطلب و تاکید بر اینکه ما نیازی به افتتاح و اقدام های نمایشی نداریم، گفت:امروز به روشنی و بدون هیچ ابهامی عرض می کنم که با مجاهدت همکاران ما در این پالایشگاه تولید بنزین از واحد بنزین فازنخست آن آغاز شده و ظرف روزهای آینده به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.

وزیر نفت افزود: در مرداد ٩٢ کارهای ساختمان، نصب تجهیزات و اقدامات فرایندی پالایشگاه در مراحل ابتدایی ١۴، ١٣ و ١٠ درصدی در فازهای اول، دوم و سوم قرار داشت.

زنگنه افزود: این میزان پیشرفت اجرایی در واحدهای فرآیندی فازهای سه گانه این پالایشگاه با احتساب مهندسی و خرید کالا، پیشرفت کلی طرح را حدود ۴٧ درصد قرار داده بود؛ این در حالی است که پیشرفت کلی طرح شامل سه فاز هم اکنون به ٩٠,٣ درصد رسیده است. در مقطع مرداد ٩٢ نیز پیشرفت کار ساختمان و نصب ترین یک پالایشگاه ١۴ درصد بود که الان به ٩۶.١ درصد رسیده است.

وی با اشاره اینکه کار ساخت پالایشگاه از ١٣٨۶ شروع شده و در سال ٩۶ و پس از ١٠ سال اولین واحد آن به اتمام رسیده نشانه خوبی نیست، افزود: هرچند تحریم ها بسیار آزار دهنده بوده و اجرایی شدن برجام نقش موثری در به ثمر رساندن این طرح در مراحل پایانی داشته اما نقش مشکلات مدیریتی و سه نوبت تغییر پیمانکاران آن در تاخیر بهره برداری از این پروژه نیز جدی بوده است.

وزیر نفت ادامه داد: زمانی که کارم را در دولت یازدهم شروع کردم، این طرح کلافی سردرگم با هزاران گره کور بود که باز کردن آن به تلاش همه نیاز داشت و خوشبختانه با صبر و حوصله و همکاری خوب مدیران ستاره خلیج فارس و قرارگاه خاتم این مشکلات برطرف شد.

وی با بیان اینکه از کل هزینه ٣,٧ میلیارد دلاری طرح ١.۴ میلیارد دلار آن در دولت یازدهم هزینه شده، اظهار کرد: حدود ٣٠ درصد تامین مالی این طرح مربوط به آورده سرمایه گذاران آن یعنی تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کارکنان نفت و شرکت ملی پالایش و پخش بوده و ٧٠ درصد آن از محل سپرده گذاری بانک مرکزی در شرکت نیکو، تسهیلات اعطایی بانکها و منابع صندوق توسعه ملی تامین شده است.

مهندس زنگنه با بیان اینکه برای به ثمر نشستن این طرح از تمام توان مدیریتی و امکانات استفاده شده است، افزود: در این دوره همه می توانند شهادت بدهند که ما چگونه سعی کردیم به صورت قطره چکانی از منابع مالی استفاده کنیم تا پول دقبقا و درست و به جا و با تمرکز بر اولویت ها به مصرف برسد تا طرح نسبت به گذشته و با وجود هزینه کمتر پیشرفت بسیار بهتری به دست بیاورد.

زنگنه با تاکید بر نهایت همکاری و تلاش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای به ثمر نشاندن این پروژه افزود: همه می توانند شهادت بدهند که ما از همه ظرفیتها و تجارب مدیریتی مان برای این طرح استفاده کرده ایم؛ این در حالی است که دو سال و نیم از تحریم ها در این دولت بود، اما چاره ای نداشتیم و باید دست به دست هم می دادیم و با برادری موفقیت ها را کسب می کردیم.

تشکر از همه دست در کاران این پروژه ملی

مهندس زنگنه در این مراسم همچنین از تمام دست اندرکاران پالایشگاه ستاره خلیج فارس قدردانی کرد و گفت: از آقای وزیری هامانه چه در زمانی که وزیر نفت بودند و چه زمانی که قائم مقام بنده بودند، از آقای نعمت زاده، مدیرعامل سابق شرکت ملی پالایش و پخش، از آقایان ادیب و دادور، تمام سازندگان و اجراکنندگان طرح از جمله، شرکت تاپیکو، شرکت پالایش ستاره خلیج فارس، صندوق بازنشستگی نفت، شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت اُیکو، بانک های ملت و تجارت و ... کمال تشکر را دارم.

وزیر نفت همچنین از سردار عبداللهی به عنوان "دوست و برادر عزیزم" در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) یاد و قدردانی کرد و گفت: این موضوع را اولین بار است که می گویم، وقتی در سال ٩٢ به وزارت نفت برگشتم خیلی ها دوست داشتند میان وزارت نفت و قرارگاه دعوا درست کنند، تحریک هم کردند، اما تاکید می کنم در تمام این مدت چیزی جز صفا و دوستی میان ما حاکم نبود چون خواسته هردو ما، سربلندی ایران عزیز است.

وی با اشاره به روز ملی خلیج فارس، روز پاسدار، ولادت سیدالشهدا (ع)، این دستاورد شیرین را به مقام معظم رهبری، شهدا و ایثارگران و خانواده های آنها، ملت شریف و رئیس جمهور کشور تقدیم کرد.

اقتصاد مقاومتی در نفت محقق شده است

وزیر نفت افزود: راه توسعه کشور روشن است و برای کسانی که کار کردند راه پیچیده ای نیست.

وی با اشاره به راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: با تکمیل طرح فراگیر پالایشی سیراف با ظرفیت نهایی پالایش ۴٨٠ هزار بشکه میعانات گازی، در آینده، کل میعانات گازی تولیدی کشور به میزان یک میلیون بشکه در روز، در کشور پالایش خواهد شد و چیزی برای صادارت باقی نخواهد ماند.

زنگنه افزود: این یعنی جلوگیری از خام فروشی، تکمیل زنجیره ارزش و این یعنی اقتصاد مقاومتی و خدا را شاکرم که آخرین تعهدات وزارت نفت نیز در دولت یازدهم انجام شد.

آیا با محصولات ، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید ؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 24.4%
تا حدودی آشنا هستم - 17.8%
آشنایی کامل دارم - 4.4%

مجموع آرا: 45
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00

 

 

hami bazar