• چشم انداز

   

   

   چشم انداز : قرار گرفتن در فهرست شرکتهای برتر بین المللی انرژی ظرف 10سال آینده از طریق تعامل، هم افزائی و استفاده از توان شرکتهای فعال ایرانی و بین المللی

 • ماموریت

   

   

  ماموریت : ایجاد یک شرکت توانمند بین المللی در حوزه های مختلف انرژی از طریق ایجاد، سرمایه گذاری و یا در اختیار گرفتن سهام موثر مدیریتی شرکت های فعال و دارای توانائیهای بالقوه در این حوزه.

 • استراتژی

   

   

  استراتژی : مشارکت و همکاری سازنده و موثر با فعالان بازارهای داخلی و بین المللی انرژی به منظور حداکثر سازی سود و توانمند سازی مجموعه بنیاد تعاون زندانیان در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات تعریف شده به زندانیان و خانواده های آنان از طریق افزایش منابع مالی.

 • حوزه فعالیت

   

   

  حوزه فعالیت : 
  صنعت  نفت و گاز
  صنایع بالا دستی: توسعه میادین، حفاری، اکتشاف، زمین شناسی، خدمات صنایع بالا دستی
  صنایع پایین دستی: ساخت، بهره برداری و سرمایه گذاری در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی، ساخت و سرمایه گذاری واحد های تولید محصولات با ارزش افزوده از محصولات پتروشیمی
  صنعت نیرو
  انرژی های نو
  تحقیق و توسعه در حوزه انرژی های نو و سرمایه گذاری در بخش های سود ده این صنعت از جمله انرژی خورشیدی، زمین گرمایی، بادی و ...
  تجارت و بازرگانی


 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  اموات خود را زیارت کنید که آنها از زیارت شما خوشحال می شوند ، انسان باید حاجتش را بعد از آنکه بر سر قبر پدر و مادرش برای آنها دعا کرد ( از خدا) بخواهد.

   

مذاکرات برای استفاده ایران از ظرفیت خالی ال ان جی عمان آغاز می شود

شنبه

وزیر نفت مهمترین محورهای مذاکره با وزیر نفت و گاز عمان را صادرات گاز به این کشور، آغاز مذاکرات میان شرکت ملی صادرات گاز و طرف عمانی تا ۱۰ روز آینده برای استفاده از ظرفیت خالی تاسیسات ال ان جی و همینطور تبادل نظر درباره بازار نفت اعلام کرد.

 

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)،بیژن زنگنه شامگاه پنجشنبه (یکم بهمن ماه) پس از بازگشت از مسقط درباره محور مذاکره با محمدبن حمد الرمحی، وزیر نفت وگاز عمان در پایون دولت فرودگاه مهرآباد درباره مهمترین محور این گفتگوها گفت: این سفر چندساعته به دعوت وزیر نفت وگاز عمان صورت گرفت که مهمترین بحثهای مطرح شده درباره صادرات گاز، استفاده از ظرفیت خالی تاسیسات ال ان جی این کشور و بازار نفت بوده است.

وی با اشاره به مذاکره برای صادرات گاز از طریق خط لوله به عمان، افزود: در این دیدار توافق شد تا خط لوله ای با ظرفیت ارسال یک میلیارد فوت مکعب گاز معادل ۲۸ میلیون مترمکعب در روز و سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب از سوی ایران و به صورت مشترک میان دو کشور احداث شود.

وزیر نفت درباره ارزش این قرارداد نیز گفت: ارزش این قرارداد به قیمت نفت بستگی دارد؛ اما با قیمتهای کنونی نفت ارزش صادرات سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز چیزی در حدود ۱.۵ تا دو میلیارد دلار در سال می شود.

زنگنه ادامه داد: از مدتها پیش درباره شرکت مطالعه کننده خط لوله، نقشه برداری دریایی و تهیه گزینه های مختلف برای انجام این کار و همینطور تهیه اسناد مناقصه در مراحل بعدی، فراز و نشیبهایی وجود داشت که امروز؛ این مسائل نهایی شد و قرار شد تا پایان خردادماه ۹۵ شرکت ایرانی طرف قرارداد، گزارش خود را از این طرح مطالعاتی ارائه کند.

وزیر نفت درباره استفاده از ظرفیت خالی ال ان جی عمان نیز تصریح کرد: عمان هم اکنون سالانه ۱.۵ تا دو میلیون تن ظرفیت خالی ال ان جی دارد و هر زمان که ایران مطرح می کرد تا با همکاری شرکتهای تولید کننده ال ان جی از این ظرفیت خالی استفاده کند و گاز ایران به عمان برود، مایع سازی و صادر شود، به دلیل تحریمها، شرکتهای خارجی آمادگی انجام این کار را نداشتند.

وی ادامه داد: با رفع تحریمها، امروز قرار شد تا در نخستین فرصت که فکر می کنم ظرف ۱۰ روز آینده باشد، مذاکرات میان شرکت ملی صادرات گاز ایران و طرف عمانی با شرکتهای خارجی برای استفاده از این ظرفیت خالی آغاز شود؛ ضمن این که درباره فاینانس پروژه نیز بحثهایی انجام شد.

تبادل نظر درباره بازار نفت

زنگنه با بیان این که با وزیر نفت وگاز عمان درباره بازار نفت تبادل نظر صورت گرفت، تصریح کرد: طرف عمانی همیشه آماده همکاری با سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بوده است؛ اما متاسفانه تاکنون اوپک مواضع روشنی در این باره نداشته است و میان اعضا برای این که بتوانیم بازار را مدیریت کنیم، اختلاف وجود دارد.

 

آیا با محصولات ، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید ؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 24.4%
تا حدودی آشنا هستم - 17.8%
آشنایی کامل دارم - 4.4%

مجموع آرا: 45
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00

 

 

hami bazar