• چشم انداز

   

   

   چشم انداز : قرار گرفتن در فهرست شرکتهای برتر بین المللی انرژی ظرف 10سال آینده از طریق تعامل، هم افزائی و استفاده از توان شرکتهای فعال ایرانی و بین المللی

 • ماموریت

   

   

  ماموریت : ایجاد یک شرکت توانمند بین المللی در حوزه های مختلف انرژی از طریق ایجاد، سرمایه گذاری و یا در اختیار گرفتن سهام موثر مدیریتی شرکت های فعال و دارای توانائیهای بالقوه در این حوزه.

 • استراتژی

   

   

  استراتژی : مشارکت و همکاری سازنده و موثر با فعالان بازارهای داخلی و بین المللی انرژی به منظور حداکثر سازی سود و توانمند سازی مجموعه بنیاد تعاون زندانیان در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات تعریف شده به زندانیان و خانواده های آنان از طریق افزایش منابع مالی.

 • حوزه فعالیت

   

   

  حوزه فعالیت : 
  صنعت  نفت و گاز
  صنایع بالا دستی: توسعه میادین، حفاری، اکتشاف، زمین شناسی، خدمات صنایع بالا دستی
  صنایع پایین دستی: ساخت، بهره برداری و سرمایه گذاری در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی، ساخت و سرمایه گذاری واحد های تولید محصولات با ارزش افزوده از محصولات پتروشیمی
  صنعت نیرو
  انرژی های نو
  تحقیق و توسعه در حوزه انرژی های نو و سرمایه گذاری در بخش های سود ده این صنعت از جمله انرژی خورشیدی، زمین گرمایی، بادی و ...
  تجارت و بازرگانی


 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  اموات خود را زیارت کنید که آنها از زیارت شما خوشحال می شوند ، انسان باید حاجتش را بعد از آنکه بر سر قبر پدر و مادرش برای آنها دعا کرد ( از خدا) بخواهد.

   

زنگنه: بسیاری از مشکلات وزارت نفت حل شده است

 

 

وزیر نفت گفت: بسیاری از مشکلات وزارت نفت حل شده، نمی گویم همه آنها حل شده، اما مشکلات زیادی داشتیم که بخشی از آنها برطرف شده است و شرایط در مسیر خوبی جلو می رود.

به گزارش شانا، مهندس بیژن زنگنه شامگاه پنجشنبه (چهارم خردادماه) پس از پایان صدو هفتاد و دومین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دومین نشست مشترک اوپک و غیراوپک و همچنین دیدار با مدیران عامل شرکت‎های بزرگ نفتی جهان درباره نشست ۱۷۲ اوپک گفت: این نشست نسبت به نشست‎هایی که در سه سال گذشته در آن حضور داشتم، ساده بود و میان اعضا اتفاق نظر وجود داشت.

وی افزود: اختلاف و بحثی وجود نداشت و نشست ۱۷۲ اوپک در محیطی آرام برگزار و تصمیم‎ها به سرعت و بدون مشکل گرفته شد، در این نشست آنچه بازار انتظار داشت و فراتر از تحلیل‎های مطرح شده را انجام دادیم.

وزیر نفت درباره واکنش بازار به تصمیم نشست ۱۷۲ اوپک گفت: واکنش بازار نفت تا اندازه‌ای مرا شگفت زده کرد و شاهد افت قیمت‎‌ها بودیم به طوری که این موضوع سبب تعجبم شد در حالی که نباید این گونه پیش می‎رفت، اما ان شاء ا.. در روزهای آینده با توجه به مصاحبه‎ها و اظهارنظرهای مطرح شده در کنار اراده اعضای اوپک که تاکنون نشان داده شده است، قیمت‎ها اصلاح شود و بر اساس انتظاری که داشتیم روند افزایشی در پیش گیرد.

زنگنه ادامه داد: کشورهای غیر عضو اوپک هم در توافق کاهش عرضه همراهی خوبی داشتند، شاید نخستین بار در تاریخ اوپک است که مراعات اعضا تا این اندازه خوب بوده است و کاهش تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک بیش از تصور من بود.

وی درباره میزان پایبندی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به توافق کاهش تولید ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ۹۵) اظهار کرد: میزان پایبندی اعضای اوپک نزدیک ۱۰۰ درصد و تولیدکنندگان غیرعضو اوپک بالای ۹۰ درصد بوده است.

وزیر نفت درباره این که، آیا تداوم این روند می تواند قیمت نفت را در سطوح ۵۵ تا ۶۰ دلار برای هر بشکه حفظ کند، تصریح کرد: نمی توان این موضوع را قطعی گفت، ما بر مبنای تحلیل ها و وضع بازار نفت، تصمیم ها را اتخاذ می کنیم اما مسائل روانی و برخی مسائل ناشناخته هم است که برخی مواقع شرایط را تغییر می دهد اما بر اساس قاعده این تصمیم اوپک باید قیمت نفت را به سمت اصلاح ببرد.

زنگنه درباره این که پیش از آغاز نشست ۱۷۲ اوپک شما اعلام کردید که ایران علاقه‎مند همکاری‎ با شرکت‎های بزرگ و معتبر دنیاست، اظهار کرد: من به صراحت اعلام کردم شرکت‎های آمریکایی، اگر پیام مردم ایران درک شود، این بهترین وضع برای مشارکت است زیرا مردم ایران پیام بسیار روشنی به جهانیان دادند و قدرتمندان دنیا باید این موضوع را درک کنند؛ ما به همسایگان خود و جهان در کمال اقتدار و سربلندی، پیام صلح و دوستی دادیم.

وی افزود: ما ملت قوی و مقتدری هستیم، ملتی هستیم که برای استقلال و آزادی خون و جان دادیم، این موضوع بسیار مهمی است، دموکراسی در کشور ما مدام به سمت بلوغ سیاسی گام بر می‌دارد.

وزیر نفت ادامه داد: در کشورهای منطقه این شرایط به ندرت مشاهده می‎شود، به قول آقای دکتر روحانی، برخی به هیچ وجه نمی دانند صندوق رای چیست، ما یک ملت- دولت داریم. خیلی مهم است که ما یک ملت داریم و مجموعه ای از قبایل پراکنده نیستیم که هر شخصی خود را به نام قبیله اش بشناسد، ما یک ایران داریم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم.

زنگنه تصریح کرد: به نظر من ایرانی ها در این انتخابات، به ایرانی بودن خود افتخار کردند و در میان مردمان دنیا به خصوص کسانی که در خارج از کشور هستند، سربلند شدند و این باعث افتخار است.

وی درباره این که احساس شما درباره نخستین نشستی که در دولت یازدهم در اوپک حضور داشتید و تولید نفت ایران کم بود با امروز که تولید نفت ایران افزایش یافته است، چیست، گفت: ما مقتدریم، شخصی امروز از من پرسید، اگر به شما بگویند که باید تولید خود را کاهش دهید، چه‎کار می کنید؟ گفتم، چه کسی جرات دارد به ما بگوید تولید خود را کم کنید. مگر کسی در اوپک می‎تواند به ما دستور دهد تولید را کم کنید؟ مگر این که تفاهم کنیم و بر مبنای اراده خودمان به آن وفاداریم.

وزیر نفت تاکید کرد: کسی جرات نمی کند به ما بگوید تولید خود را کم کنید، ما قوی، مقتدر، سربلندیم و امروز از همیشه مقتدرتر هستیم.

زنگنه در پاسخ به پرسشی در باره این که حس خود را در باره این که وزارت نفت را در چهار سال گذشته با این شرایط اداره کردید بگویید، اظهار کرد: هم اکنون خوشحالم که این دوره در شرایطی به پایان می‎رسد که بسیاری از مشکلات وزارت نفت حل شده است، نمی گویم همه آنها حل شده است، اما ما مشکلات زیادی داشتیم که بخشی زیادی از آنها برطرف شده است.

وی با بیان این که اکنون شرایط در مسیر خوبی جلو می رود و قیمت‎‎های جهانی نفت خام ان‌شاء‌الله رو به اصلاح خواهد بود، درباره دیگر بخش‎های صنعت نفت گفت: وضع تولید گاز مطلوب شده و کارهای مهمی در این بخش انجام شده، شرایط تولید نفت خام از بحران خارج شده است و بسیاری از طرح‏‎های مهم در مسیر اجرا قرار گرفته اند.

وزیر نفت ادامه داد: در باره الگوی جدید قراردادهای نفتی در کشور به اجماع رسیده‌ایم و از بحرانی که می خواستند برایمان درست کنند خارج شده ایم، فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به نتیجه رساندیم و هم اکنون پول همه محموله‎های صادراتی نفت خام ایران به کشور باز می گردد.

آیا با محصولات ، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید ؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 24.4%
تا حدودی آشنا هستم - 17.8%
آشنایی کامل دارم - 4.4%

مجموع آرا: 45
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00

 

 

hami bazar