• چشم انداز

   

   

   چشم انداز : قرار گرفتن در فهرست شرکتهای برتر بین المللی انرژی ظرف 10سال آینده از طریق تعامل، هم افزائی و استفاده از توان شرکتهای فعال ایرانی و بین المللی

 • ماموریت

   

   

  ماموریت : ایجاد یک شرکت توانمند بین المللی در حوزه های مختلف انرژی از طریق ایجاد، سرمایه گذاری و یا در اختیار گرفتن سهام موثر مدیریتی شرکت های فعال و دارای توانائیهای بالقوه در این حوزه.

 • استراتژی

   

   

  استراتژی : مشارکت و همکاری سازنده و موثر با فعالان بازارهای داخلی و بین المللی انرژی به منظور حداکثر سازی سود و توانمند سازی مجموعه بنیاد تعاون زندانیان در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات تعریف شده به زندانیان و خانواده های آنان از طریق افزایش منابع مالی.

 • حوزه فعالیت

   

   

  حوزه فعالیت : 
  صنعت  نفت و گاز
  صنایع بالا دستی: توسعه میادین، حفاری، اکتشاف، زمین شناسی، خدمات صنایع بالا دستی
  صنایع پایین دستی: ساخت، بهره برداری و سرمایه گذاری در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی، ساخت و سرمایه گذاری واحد های تولید محصولات با ارزش افزوده از محصولات پتروشیمی
  صنعت نیرو
  انرژی های نو
  تحقیق و توسعه در حوزه انرژی های نو و سرمایه گذاری در بخش های سود ده این صنعت از جمله انرژی خورشیدی، زمین گرمایی، بادی و ...
  تجارت و بازرگانی


 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  اموات خود را زیارت کنید که آنها از زیارت شما خوشحال می شوند ، انسان باید حاجتش را بعد از آنکه بر سر قبر پدر و مادرش برای آنها دعا کرد ( از خدا) بخواهد.

   

کیفیت بنزین توزیع شده در کلانشهرها تحت کنترل سازمان استاندارد است

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، در خصوص انتشار مطالبی در یکی از سایتهای خبری، به نقل از رئیس سابق سازمان ملی استاندارد ایران با عنوان محموله های بنزین وارداتی را در بنادر متوقف کنید، این سازمان جوابیه‎ای را به شرح زیر صادر کرد:

۱- کنترل کیفیت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی استاندارد از اواخر سال ۱۳۸۳ مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده است، حسب توافق رئیس سابق سازمان ملی استاندارد ایران با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در تفاهمنامه مورخ ۱۳۸۴/۰۳/۰۹ به مجموعه های ذیربط وزارت نفت بویژه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی واگذار شده که براساس آن مقرر شده بود تولیدات بنزین را آزمایش و گزارش کنترل کیفیت آنرا به صورت ماهانه برای درج در پرونده مراکز تولید به سازمان ملی استاندارد ایران ارسال کند.

این نتایج به صورت پراکنده (در فروردین ۸۶ ، آبان ۸۷ و از سال ۹۰ تا تیرماه سال ۱۳۹۱) ارسال و علیرغم مکاتبات انجام شده از آن تاریخ به بعد گزارشی ارسال نشد.

۲- با استناد به مصوبه مندرج در بند یک، این سازمان تا سال ۱۳۹۱ هیچگونه آزمونی در این خصوص با نمونه برداری مستقل و در آزمایشگاه استاندارد یا تایید صلاحیت شده انجام نداده و به جز تحلیل نتایج آزمایشهای انجام شده در پالایشگاهها، اقدام دیگری صورت نگرفته است.

۳- با استناد به مصوبه هیئت وزیران در تبصره ۲ ذیل ماده ۷ آیین نامه اجرایی بند ۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ نظارت بر رعایت کیفیت و استانداردهای عرضه فرآورده های نفتی تولید داخل و همچنین وارداتی توسط بخش دولتی و خصوصی با مسئولیت و تایید اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت قرار گرفته بود.

۴- پس از انتصاب خانم نیره پیروزبخت به ریاست سازمان، ضمن پیگیریهای مکرر، با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی، موضوع تعیین مرجع ملی نظارت بر اجرای استاندارد بنزین در جلسه شورای عالی استاندارد مورخ ۱۸ اسفند ۹۳ مطرح و تصمیمگیری به جلسه‌ای با ریاست معاونت اجرایی رئیس جمهوری واگذار شد که در جلسه خرداد ماه ۹۴ نظارت بر بنزینهای وارداتی و تولید داخل بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفت.

۵- در این راستا بنزینهای وارداتی در دو مرحله کنترل می‌شوند، در مرحله نخست، اسناد بازرسی محموله در مبدا توسط شرکتهای بازرسی تایید صلاحیت شده که شامل نتایج آزمایش بنزین نیز هست کنترل و در مرحله دوم از محموله بنزین وارداتی نمونه برداری و در آزمایشگاه اداره کل استاندارد هرمزگان مورد آزمایش قرار می‌گیرد و در صورت انطباق، نتیجه برای ترخیص به شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام می‌شود.

لازم به ذکر است که از تیرماه ۱۳۹۴ تاکنون عدم انطباق ۷ محموله بنزین وارداتی از بنادر جنوب کشور و ۵ محموله بنزین وارداتی از بنادر شمال کشور به شرکت مذکور اعلام و از ورود آنها ممانعت شده است.

اما آنچه جای تعجب دارد اشاره به اعلام نظر سازمان ملی استاندارد ایران در دولت سابق در رابطه با بنزینهای پتروشیمی است که سوابقی از این اظهار نظر در سازمان ملی استاندارد ایران یا دستگاههای ذیربط وجود نداشته و یا در رسانه ملی اعلام نشده و سابقه‌ای مبنی بر بررسی و آزمون بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها در سازمان ملی استاندارد ایران وجود ندارد.

هم اکنون کیفیت بنزین توزیع داخل بویژه بنزین یورو۴ توزیع شده در کلانشهرها تحت کنترل این سازمان قرار دارد.

۶- در دوران تصدی رئیس سابق سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان فاقد آزمایشگاه مجهز برای انجام آزمونهای بنزین بوده که بتواند ظرف مدت ۱۵ دقیقه که زمانی غیرواقعی حتی برای آزمون مواد آلاینده است پاسخ بدهد.

خوشبختانه پس از تعیین مرجعیت سازمان با راه‌اندازی آزمایشگاههای مستقر در ادارات استاندارد بندرعباس و بندر امام خمینی(ره) کنترل بنزینهای وارداتی به طور مستمر توسط سازمان ملی استاندارد ایران انجام می‌شود و برای بنزینهای تولید داخل نیز این سازمان ضمن استفاده از آزمایشگاههای تایید صلاحیت شده، در آینده نزدیک آزمایشگاه مرجع خود را در پژوهشگاه استاندارد راه‌اندازی خواهد کرد.

در پایان توجه ویژه آن رسانه را به مصاحبه مورخ ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و اعلام عمومی وضعیت کیفیت بنزینهای وارداتی و تولید داخل از طریق رسانه های عمومی جلب کرده که موضوع مندرج در مطلب آن سایت در مورد تحت فشار بودن سازمان از سوی دولت برای عدم ارائه پاسخ و اطلاع رسانی نقض می‌شود.

۷- با توجه به تکذیبیه صادره از سوی رئیس سابق سازمان ملی استاندارد ایران در مورد انتشار مطالب فوق به نقل از ایشان به نظر می‌رسد باید توجهات و توصیه های لازم از سوی مسئولین آن خبرگزاری به خبرنگاران جهت رعایت امانت در انتقال نظرات افراد به عمل آمده و قبل از انعکاس مطالب و مباحث تخصصی (که اظهار نظر غلط درخصوص آنها موجب بروز نگرانی در جامعه می‌شود) از افراد صاحب نظر و مسئولان مستقیم ذیربط در این زمینه نظرخواهی تا با انعکاس صحیح و دقیق مطالب، بتوان سطح اطلاع عمومی جامعه را به نحو شایسته افزایش داد.

 

آیا با محصولات ، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید ؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 24.4%
تا حدودی آشنا هستم - 17.8%
آشنایی کامل دارم - 4.4%

مجموع آرا: 45
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00

 

 

hami bazar