• چشم انداز

   

   

   چشم انداز : قرار گرفتن در فهرست شرکتهای برتر بین المللی انرژی ظرف 10سال آینده از طریق تعامل، هم افزائی و استفاده از توان شرکتهای فعال ایرانی و بین المللی

 • ماموریت

   

   

  ماموریت : ایجاد یک شرکت توانمند بین المللی در حوزه های مختلف انرژی از طریق ایجاد، سرمایه گذاری و یا در اختیار گرفتن سهام موثر مدیریتی شرکت های فعال و دارای توانائیهای بالقوه در این حوزه.

 • استراتژی

   

   

  استراتژی : مشارکت و همکاری سازنده و موثر با فعالان بازارهای داخلی و بین المللی انرژی به منظور حداکثر سازی سود و توانمند سازی مجموعه بنیاد تعاون زندانیان در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات تعریف شده به زندانیان و خانواده های آنان از طریق افزایش منابع مالی.

 • حوزه فعالیت

   

   

  حوزه فعالیت : 
  صنعت  نفت و گاز
  صنایع بالا دستی: توسعه میادین، حفاری، اکتشاف، زمین شناسی، خدمات صنایع بالا دستی
  صنایع پایین دستی: ساخت، بهره برداری و سرمایه گذاری در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی، ساخت و سرمایه گذاری واحد های تولید محصولات با ارزش افزوده از محصولات پتروشیمی
  صنعت نیرو
  انرژی های نو
  تحقیق و توسعه در حوزه انرژی های نو و سرمایه گذاری در بخش های سود ده این صنعت از جمله انرژی خورشیدی، زمین گرمایی، بادی و ...
  تجارت و بازرگانی


 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  اموات خود را زیارت کنید که آنها از زیارت شما خوشحال می شوند ، انسان باید حاجتش را بعد از آنکه بر سر قبر پدر و مادرش برای آنها دعا کرد ( از خدا) بخواهد.

   

تمام فازهای پارس جنوبی تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری می‌رسد/ در تولید و فروش نفت به افزایش خیره کننده ای رسیده ایم

به گزارش خبرگزاری فارس حسن روحانی رئیس جمهور سه شنبه شب  در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به شیب ملایم افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: در محیط زیست مشکلات فراوانی داریم؛ در زمینه نفت و گاز و بنزین یورو چهار برنامه‌هایی داریم و هم‌اکنون در تهران و کرج این طرح‌ها در حال اجراست و تا پایان سال آن را به شهرهای بزرگ گسترش می‌دهیم.

وی با تأکید بر کمک دولت به بخش نفت و گاز تصریح کرد: امسال چهار فاز از پارس جنوبی بهره‌برداری خواهد شد و ۱۰۰میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت کشور اضافه می‌شود. سال آینده نیز ۴ فاز پارس جنوبی وارد مدار تولید خواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد:‌ تولید نفت در کشور و همینطور فروش آن در این مدت افزایش پیدا کرده است.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه اتمام پروژه‌های پارس جنوبی تصریح کرد: برنامه ما این است که در طول دولت یازدهم همه فازهای پارس جنوبی به اتمام برسد. در زمینه نفت و گاز حرکت‌های بسیار خوبی صورت گرفته و مردم اخبار این طرح‌ها را خواهند شنید.

به گزارش فارس دولت یازدهم فازهای ۱۲،‌( ۱۵ و ۱۶) و (۱۷ و ۱۸) پارس جنوبی را به ترتیب با پیشرفت ۹۰، ۹۰ و ۸۰ درصد تحویل گرفته است. در میان فازهای جدیدالاحداث که به فازهای ۳۵ ماهه نیز مشهور هستند فازهای ۱۳ ، ۱۹ و ۲۲-۲۳-۲۴ یعنی معادل ۶ فاز استاندارد بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و فازهای ۱۴ و ۲۰ -۲۱ یکه معادل ۴ فاز استاندارد هستند نیز تا پایان خرداد امسال نیمه راه توسعه را رفته‌ و پیشرفت ۵۰ درصدی را ثبت کرده‌اند.

بیژن زنگنه وزیر نفت در ابتدای ورود به وزارت نفت توسعه فازهای ۳۵ ماهه را در اولویت دوم قرار داد و هنوز هم برنامه وزارت نفت برای توسعه این فازها که به سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به فازهای با پیشرفت بالا نیاز دارند اعلام نشده است.

در تولید و فروش نفت به افزایش خیره کننده ای رسیده ایم

رئیس جمهوری با اشاره به افزایش تولید و فروش نفت در مدت تصدی دولت یازدهم گفت:در چند مدت اخیر، در زمینه تولید و فروش نفت به افزایش خیره کننده ای رسیده ایم.

به گزارش شانا،  دکتر حسن روحانی ( سه شنبه _ ٩ اردیبهشت ماه) در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: مصرف انرژی در کشورمان ٢ برابر حد جهانی است. امسال زمستان با مشکلاتی توانستیم گاز خانگی مردم را تامین کنیم به قیمتی که ناگزیر گاز برخی کارخانه ها و پالایشگاهها را قطع کردیم.

بر همین اساس رئیس جمهوری تاکید کرد:قیمت حاملهای انرژی در سال ٨٩ یک بار افزایش یافت. افزایش قیمت حاملهای انرژی به طور متوسط ۵٠درصد است، لذا ما ناچار بودیم که به خاطر شرایط کشور دفعی عمل نکنیم.

وی افزود: قانون هدفمندکردن یارانه ها را مجلس تصویب کرده است و قرار شد در مرحله دوم آن درآمد دولت ۴٨ هزار میلیارد تومان باشد؛لذا دولت باید از طریق افزایش دو برابری قیمت حاملهای انرژی در این زمینه وارد عمل می شد.
 
دکتر روحانی تاکید کرد: دولت در راستای فشار بر روی مردم شیب ملایمی را برای افزایش قیمت حاملهای انرژی در پیش گرفت.
 
وی در پاسخ به سئوالی درباره این که آیا افزایش قیمت حاملهای انرژی سبب خواهد شدمردم فشار بیشتری را تحمل کنند اظهار داشت: با وضع موجود در کشور راه حل دیگری برای دولت وجود نداشت و ما باید یا مسیر گذشته را ادامه می دادیم و یا برای پرداخت یارانه ها روش جدیدی اتخاذ می کردیم.
 
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد:در کشور ما افزایش قیمت حاملهای انرژی از جمله برق و گاز مشکلاتی را برای مردم به وجود می آورد؛لذا ما در این زمینه افزایش چندانی نداشتیم.
 
رئیس جمهوری تاکید کرد:در بحث انرژی برق با توجه به این که این انرژی در صنعت و کشاورزی بسیار مورد نیاز است،ما شیب ملایمی را در نظر گرفتیم اما در بنزین و گازوئیل متفاوت عمل کردیم.
 
دکتر روحانی تصریح کرد:در قضیه افزایش قیمت حاملهای انرژی نیز به دلیل حمل و نقل عمومی ما در افزایش قیمت گازوئیل شیب ملایمی را اتخاذ کردیم؛زیرا می توانستیم قیمت گازوئیل را به لیتری ۵٠٠ تومان یا ٣٠٠ تومان افزایش دهیم،ولی ما ٢۵٠ تومان را در نظر گرفتیم تا مشکلی برای مردم به وجود نیاید.
 
رئیس جمهوری  با بیان این که متاسفانه در مسئله برق ما هنوز به نقطه ای نرسیده ایم که بتوانیم هزینه های شرکت برق را جبران کنیم،تصریح کرد: دولت یک راه حل میانه را در نظر گرفته است.
 
دکتر روحانی افزود: این موضوع که اگر قیمت حاملهای انرژی گران شود بر زندگی مردم تاثیرگذار است؛ درست است ولی این تاثیر زیاد نیست،بلکه ۵,۶ درصد به این گرانی ها اختصاص دارد که دولت آن را جبران خواهد کرد.
 
وی افزود: خواهیم کوشید که میزان رشد تورم متناسب با افزایش قیمت حاملهای انرژی باشد؛لذا باید به مردم می گویم که به هیچ عنوان افزایش قیمتها در سطح بالا نخواهد بود و اگر گازوئیل و بنزین گران شده است، دولت اجازه نمی دهد که تورم سنگینی ایجاد شود. از این رو سازو کارهای منسجم و متعددی را در این زمینه اتخاذ کرده است.
 
رئیس جمهوری  در پاسخ به سئوالی در این باره که آیا افزایش قیمت حاملهای انرژی برای تامین کسری بودجه دولت است گفت: انتظار می رود سئوالات شما با کمی تانی مطرح شود. طبق قانون، مجلس شورای اسلامی از دولت خواسته است که به نیازمندان یارانه بدهد، لذا دولت نیزدر راستای اجرای این قانون از مردم دعوت کرد  آنهایی که نیازمند هستند برای دریافت یارانه ثبت نام کنند و این موضوع عین قانون بود.
 
دکتر روحانی خاطرنشان کرد:مردم با یک نظم خوب و منسجمی برای دریافت یارانه ثبت نام کردند.
 
 رئیس جمهوری خاطرنشان کرد:از کسانی که به خاطر اهداف ملی از ثبت نام برای دریافت یارانه انصراف دادند تشکر می کنم و باید بگویم دولت درباره درآمدی که از افزایش قیمت حاملهای انرژی و انصراف مردم از دریافت یارانه ها حاصل می کند،سه ماه یک بار درگزارش جامعی به مردم  اعلام می کند.
 
وی تاکید کرد: همه این پولها و درآمدها صرف نظام سلامت،محیط زیست و همچنین کمک یارانه کالایی برای افراد نیازمند خواهد شد.
 
 روحانی گفت:پیش از شروع به کار دولت مشکلات فراوانی در این زمینه وجود داشت که بسیاری از آنها برطرف شده و من به مردم اعلام می‌کنم که در سال ۹۳ قیمت داروهای ساخت داخل افزایش نخواهد یافت و قیمت داروهای خارجی نیز ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و هم اکنون نیز قیمت ملزومات پزشکی کاهش پیدا کرده است.
 
دکتر روحانی در ادامه در پاسخ به این سئوال که مردم می‌خواهند بدانند که از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی در نهایت چه چیزی نصیبشان می‌شود،بیان کرد: زمانی که تورم را کاهش می‌دهیم، همه مردم از این مسئله سود می‌برند، از مردادماه تا اسفندماه سال ۹۲ تورم ۲۴ واحد درصد کاهش پیدا کرد. دولت کاری کرده که فردی که ۱. ۵ میلیون تومان درآمد داشته، نگذارد ۲۵۰ هزار تومان از آن کم شود، اما اگر تورم با همین روال پیش می‌رفت، قدرت خرید کاهش پیدا می‌کرد.
 
وی ادامه داد: از سوی دیگر در بحث یارانه‌ها اقداماتی که انجام می‌گیرد، در راس آن نظام سلامت است،ما به نظام سلامت کمک می‌کنیم و مردم این مسئله را مشاهده خواهند کرد. اگر دقت کنید می‌بینید که در بحث سلامت هزینه‌ها کاهش پیدا کرده و این مسئله، تحولی بزرگ است.
 
 دکتر روحانی در ادامه در خصوص محل صرف درآمدهای دولت از مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: حوزه نظام سلامت وبخش محیط زیست دو موردی هستند که درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی و انصرافهای یارانه ای مردم در آنها صرف خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در بخش محیط زیست اقدامات دولت عبارت است از گسترش شبکه حمل و نقل عمومی بویژه مترو و تامین بنزین پاک در شهرهای بزرگ تا بتوانیم به کاهش آلودگی این شهرها کمک کنیم.
 
روحانی تصریح کرد:در این مرحله، حدود ٢٠ میلیون بخاری خانوارها تغییر خواهد کرد که این هم برای محیط زیست مفید است و هم برای مصرف مردم به صرفه است.
 
روحانی با اشاره به محل مصرف بخشی دیگر از یارانه ها اظهار داشت: بخشی از یارانه ها هم درزمینه تولید صرف می شود.
 
وی ادامه داد: در زمینه تولید ما چند کار مهم انجام می دهیم؛ اول کمکهایی را به تولید برق می کنیم، زیرا اگر به این بخش کمک رسانی نکنیم در تابستان همین امسال با مشکل کمبود برق مواجه خواهیم شد.
 
روحانی  افزود: ٢٣٠٠ میلیارد تومان به تولید برق اختصاص می یابد تا خاموشی در کشور ایجاد نشود.
 
رئیس جمهوری  بیان داشت: در این مرحله هم چنین ٢٢٠٠ میلیارد تومان جهت سود سرمایه در گردش به صورت یارانه تسهیلات پرداخت می شود.
 
روحانی در ادامه با اشاره به حوزه های نفت و گاز گفت:زمینه نفت و گاز بسیار مهم است و ما امسال گامهای مهمی برخواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: امسال ۴ فاز از پارس جنوبی به بهره برداری می رسد و ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز به تولید کشور اضافه می شود که  به آن معناست که در زمستان امسال با مشکل کمبود گاز مواجه نخواهیم بود.

در تولید و فروش نفت به افزایش خیره کننده ای رسیده ایم

رئیس دولت یازدهم با اشاره به افزایش تولید و فروش نفت در مدت تصدی دولت گفت:در چند ماه اخیر ما در زمینه تولید و فروش نفت به افزایش خیره کننده ای رسیده ایم.
 
وی ادامه داد: برنامه دولت این است که در سال ٩۴ ، ۴ فاز دیگر در پارس جنوبی به بهره برداری برسد.
 
روحانی در ادامه با اشاره به این که در پایان دولت یازدهم همه فازهای پارس جنوبی به بهره برداری خواهد رسید، خاطر نشان کرد: با برنامه هایی که دولت ترسیم کرده است، ما در دولت یازدهم در زمینه مصرف فرآورده های نفتی مشکل نخواهیم داشت و هم چنین بخش پتروشیمی نیز فعال می شود.
 
روحانی در ادامه با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: در طول پنج سال آینده تحولات شگرفی در بخش کشاورزی ایجاد خواهد شد. البته در طول هشت ماه گذشته نیز در بخش کشاورزی ما شاهد تحولاتی بوده ایم.
 
وی ادامه داد: یکی از معضلات اصلی در بخش کشاورزی کودرسانی بهنگام به کشاورزان و مزارع است که دولت پارسال موفق شد کود را بهنگام به بخش کشاورزی برساند.
 
روحانی با اشاره به تضمین قیمت محصولات کشاورزی از جمله گندم در شهریور ماه سال گذشته گفت: ما در شهریورماه سال گذشته اعلام کردیم که قیمت تضمین شده در کالاهای اساسی چه مقدار است و تاکنون هر محصول کشاورزی را که دولت قیمت آن را تضمین کرده است، پول آن را تمام و کمال به کشاورزان پرداخته است.
 
وی ادامه داد:تاکنون بیش از ٢٠٠ هزارتن گندم از کشاورزان خریده شده است و پول آن بهنگام به این قشر زحمتکش پرداخت شده است.
 
رئیس جمهوری گفت:در زمینه ابزار و وسایل کشاورزی نیز چه در زمینه تولید و چه در بخش واردات دولت یازدهم اقدامات موثری را انجام داده است.

آیا با محصولات ، خدمات و اهداف مجموعه آشنا هستید ؟

هیچگونه آشنایی ندارم - 24.4%
تا حدودی آشنا هستم - 17.8%
آشنایی کامل دارم - 4.4%

مجموع آرا: 45
The voting for this poll has ended on: 21 دسامبر 2019 - 00:00

 

 

hami bazar